Běhání

Lednová rekapitulace & plány na únor

Leden se pomalu ale jistě chýlí ke konci, už mě čeká jen jednou bazén a jeden běžecký trénink, takže si myslím, že klidně můžu zhodnotit, jak jsem si vedla 🙂

Leden

Co si budeme povídat. Po běžecky velice úspěšném prosinci jsem doufala, že bude stejně dobrý i leden, ale ten týden volna kolem Vánoc mi teď zatraceně chybí. Z práce chodím domů naprosto vyčerpaná kolem půl 5 odpoledne a po tmě se mi moc běhat nechce.

Proto jsem volila kratší výběhy ve dnech, kdy jsem se z práce dostala dřív, případně o víkendu. Bohužel se mi nepovedlo dokopat se k nějakému delšímu proběhnutí, ač v plánu byly minimálně dvě desítky. Hold jsem lemra a tak mám do teď za leden naběháno trapných 20 km. Zítra bych k tomu měla přidat minimálně 5, ale i tak žádná sláva.

Smělý plán být celý rok minimálně jednou týdně v bazénu jsem zahájila 20 dny flákárny, poprvé jsem se donutila jít až 21. ledna. Čas a vzdálenost v tomto případě není důležitá, potřebuji pracovat na technice (a vůbec, můžu být ráda, že jsem se ještě neutopila :D).

Únor

Včera jsem si připravovala diář na únor a vytvořila si v něm jasně daný tréninkový plán. Snad se mi díky němu bude dařit cíle plnit a ne jen vymýšlet důvody, proč to nešlo.

Takže jak to vypadá?

  • 3 – 4 x týdně běh – jednou do týdne s Leošou krátký výběh kolem Špičáku, jednou intervalový trénink na dráze a jednou dlouhý běh.
  • 2 x týdně bazén – tady není třeba dalšího komentáře, cílem je přežít a vypadat u toho alespoň trochu jako že to umím.
  • 2 x týdně koně – Káču teď přes zimu pěkně zanedbávám, je ostuda konečně vlastnit vysněného koně a nejezdit…
  • 30 denní plank a tricepsová výzva – protože pevný střed těla je nesmírně důležitý a protože potřebuji z té divné klepavé hmoty na ruce udělat sval.

Celkem by to mělo dát zhruba 80 km běhu, 8 hodin v bazénu a 8 hodin v sedle. Magické osmičky, snad mi přinesou štěstí :).

Taky jsem se přihlásila do únorové výzvy na webu Jeden měsíc běžce, cíl jsem si dala optimistický – 50 km.

A abych nezapomněla, čeká mě první společný trénink canicrossu v Liberci (4. 2.) a následně i letošní první závod! Winter Night race Liberec o dvacet dní později.

Jaké jsou vaše plány na další měsíc? Ať už sportovní nebo jakékoliv jiné ;).

ca9ab22b2d21c7208aa41622be826631

 

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.