Ze života Krakena

A čím krmíš toho sporťáka?

O krmení psů toho bylo napsáno mraky. Čím a jak krmím já a co na to říká Leontýna?

Hned na úvod bych chtěla zmínit, že tento článek není nijak sponzorovaný. Všechno, co tady píšu jsou mé vlastní názory vytvořené na základě osobních zkušeností. Zároveň mi nevzniká nárok na odměnu, pokud přes mnou uvedené odkazy krmení koupíte.

Granule

Od malička je Leonka krmená granulema. Nad BARFem jsem ani jedinkrát neuvažovala z toho důvodu, že nemám velký mrazák a hlavně se bojím, že bych nezvládla správně složit krmnou dávku. Ona je to vcelku alchymie a já bych nerada, aby moje psí princezna strádala. Granule mi dopřávají luxus pohodlí – nemusím nic složitě „vařit“, můžu dát psa na hlídání, odjet na dovolenou a mám stoprocentní jistotu, že fena dostane přesně to, co dostat má. Případně nemusím řešit, kde skladovat suroviny, pokud se rozhodnu vzít ji sebou.

Jako štěně dlabala granule StarVita z Mountfieldu a naprostá spokojenost. Pro změnu jsem se rozhodla ve chvíli, kdy mi odmítla žrát dospěláckou verzi. Ony to jsou totiž vcelku velké granule, tak se jí to asi blbě kousalo nebo nevím.

Co je pro mně nejdůležitější při výběru granulí?

  • Jasně deklarované složení
  • Maso na prvním místě
  • Vysoký obsah bílkovin a tuků
  • Chutnost
  • Aby ke mně necestovaly přes půlku světa

I vzhledem ke zkušenostem s krmením mojí vybíravé kobyly jsem hned sáhla po Fitminu a udělala jsem dobře. Fitmin je česká značka, s českou výrobou, používající naše suroviny a to chceš! Granule obsahují skutečně čerstvé maso s původní vlhkostí 70 %. A tohle maso není žádný zbytkáč, ale jedná se o tzv. strojově vykostěné maso vysoké kvality, které se používá také v potravinářství.

Pokud se porovná složení se StarVitou, může se na první pohled jednat o krok zpět. Fitmin není holistický – obsahuje obiloviny – ale Leoně to vůbec nevadí a to mi věřte, že bych problém hned poznala. Jakmile jí granule nesedí, má problém s vyměšováním. Na Fitminu má krásnou srst, bobky ukázkové a hlavně přestala prdět! A to je mega obří benefit, protože to byla rychta, panečku. Ta prděla jak starej chlap :D.

Základ krmné dávky teď momentálně tvoří granule Mini Performance určené pro psy v zátěži a pro případ, že bychom nějak vypadly z tréninku mám připravené balení Mini Maintenance. Tyhle dva druhy se nijak významně neliší složením, pouze obsahem energie, a tak mezi nimi lze bez problému přecházet. Kupuji tříkilová balení – nechce se mi tahat se s velkým těžkým pytlem, který se blbě skladuje a jakmile je jednou otevřený,tak granulky vysychají – na měsíc potřebuji dvě. Celý balík si rozvážím na jednotlivé denní dávky, přidám doplňky a mám vystaráno :).

Doplňky

Kromě granulí používám i další fitmiňácké produkty. Na jaře a na podzim dávám do granulí kloubní výživu, v sezóně budu přidávat Fitmin Sport. Po loňském dogtreku mi během jediného dne úplně extrémně zhubla a to už znova nechci zažít. Dogtrek byl v říjnu a čuba až někdy začátkem prosince začala vypadat normálně. O tom, že mi teď zas pro změnu nabrala tak, že se musím přeregistrovávat do vyšší váhové kategorie, radši mlčím :D.

A aby se ten prášek pěkně nabalil na granule a neprášil, nebo aby ho ta potvora nenechávala na dně misky nedotčený (zkušenost od kobyly :D), používám lososový olej. Ten granulky i trošku zchutní (aktuálně testujeme na babiččině nežravci) a jako bonus po něm mají psi krásnou lesklou srst. Dle slov výrobce působí Omega 3 MK protizánětlivě, posilují cévní systém i mozkovou činnost, ovlivňují reprodukci a podporují imunitu. Podávání lososového oleje se má projevit zlepšením vzhledu, zvýšením soustředěnosti a výkonnosti psů. Tak uvidíme, jak nám to teď bude běhat 🙂

Pamlsky

Který pes nemiluje pamlsky? Leoška zbožňuje vepřové uši, může se utlouct po čumáčcích a pařátcích a neohrne nos nad pořádnou kostí. Při výcviku používám jak odměnu Brit training snack nebo na malé kousky nakrájené tyčinky – teď máme zásobu Brit Lets Bite Lamb’n’Rice – ty tak krásně voní!

Čím krmíte vy?
Dáváte jenom granule nebo i další doplňky?

3 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.