Běhání

První trénink s běhejsepsem.cz a dvoufázová neděle

Včera jsem se s Leošou konečně dostala na společný trénink se skupinou od Běhejsepsem.cz – jak to vypadalo?

Na začátek je potřeba zmínit, že trénink byl v Liberci už od 8 ráno, což pro mně znamenalo nejdéle ve 3/4 na 7 vyjet. V neděli… Na takhle brzké vstávání není můj organismus dělaný (a to jsem chtěla jít v sobotu na vínko, ještě že mám rozum a nešla jsem. To bych asi nevstala…), takže jsem dost trpěla už při nastavování budíku na 5:50.

Ráno jsem kupodivu vstala nad očekávání dobře – rozuměj odložila jsem budík jenom 3x! – oblékla se rovnou do běžeckého, vytáhla psa za tlapičku z postele a po půl 7 už Leoša dřepěla v autě a já škrábala okýnka.

IMG_6088

Cesta ubíhala pěkně, nebyl žádný provoz a pan Ká se zase jednou ukázal jako spolehlivý vůz. Krátce před 3/4 na osm jsem parkovala v Liberci v Lidových sadech a čekala na skupinu. Kdo zná Leonu ví, že je pěkně nervní. Jakmile se objevilo první auto se psem, spustila neskutečný řev a nedala se utišit. Ostuda hned ze začátku :D.

IMG_6094

Celkem se nás sešlo 7, samé milé duše a samí velcí psi – 2x ridgeback, 2x bordera, 1x bullterier, 1x hovawart? (nechci kecat, ale asi jo) a Leoša.

Na začátek tréninku jsme nechaly psiska a autech a šli se rozběhat – lehký výklus, abeceda, rozhýbání a seběh zpátky k autům. Se psy se pak běželo hodně do kopce a Leona byla prostě Leona. Táhla co mohla a nezavřela u toho hubu :D. Nahoře se pak poprvé trénovalo míjení. Ve chvíli, kdy jsem málem vypustila duši a chtěla přejít do chůze jsem musela uběhnout ještě 150 metrů a u toho korigovat psu, aby pochopila, že si ostatních nesmí všímat. Až mě překvapilo, kde se ve mě vzaly síly to zvládnout :D. Leona byla skvělá, psy neřešila a krásně táhla až dokud jsem ji nezastavila.

Abych to zkrátila – míjení psů se trénovalo průběžně a často, zkusily jsme si i souběh dvojic a i tady byla ta moje krakenka neuvěřitelná. Jediné, co se musí dopilovat, je start. Ona je extrémně namotivovaná a natěšená běžet, takže udržet ji, aby čekala, dokud na ni nepřijde řada, je pro mě zatím nadlidský výkon. Krásně jsme zvládly i předbíhání pomalejších a jakmile byla na špici, přestala štěkat. Konečně :D. Je vidět, že je opravdu potřeba, abych se zrychlila a vyšla jí tak vstříc.

Trénink byl skvělý, moc jsem si to užila :). Sešla se nás opravdu dobrá parta, psi se respektovali, prostě paráda. Jediné, co mě mrzí je, že jsem zapomněla zapnout trackování na Endomondu, myslím že by se jednalo o opravdu zajímavý záznam.

To nejlepší na konec: Leona byla totálně KO až do noci! Žádné otravování s míčkem, žádné pronásledování po bytě a vnucování se na klín.

IMG_6096

Abych se taky dostala k té dvoufázové neděli: já si kromě tréninku s Leonou dala ještě kilometr v bazénu. Tím jsem se naprosto odrovnala a v půl 8 jsme už ležely v posteli obě dvě, já si ještě chvíli četla a najednou mi ráno zvonil budík a všude bylo nějak moc světla – usnula jsem s knížkou v ruce a rozsvícenou lampičkou :D.

 

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.