Běhání

Vybírám hodinky

Za nedlouho poprvé oslavím pětadvacetiny a když se mě rodina ptala, co bych chtěla dostat, měla jsem hned jasno – přispějte mi na hodinky. Samozřejmě ne na obyč, ale na sportovní.

Aktualizováno! Výběr rozšířen na základě doporučení o dva kousky 🙂

Možná si říkáte: proč chce proboha hodinky, když na to její pobíhání jí úplně stačí telefon s Endomondem?

K tomu mám 3 poznámky: iPhone a zima, iPhone a teplo, iPhone a baterka. Není nic horšího, než když se v půlce tréninku chcete podívat, jak na tom jste a najednou puf, telefon se vypne. A nenaskočí dokud se nedostanu do tepla nebo ho nestrčím na nabíječku.

To je ten hlavní důvod, proč jsem o hodinkách začala uvažovat. Další důvod se naskytl, když jsem začala plavat. Já se prostě nedokážu soustředit na samotné plavání a k tomu ještě počítat bazény a hlídat čas. To nejde dohromady.

Požadavky

Pojďme se kouknout, co od hodinek chci:

 1. GPS a snímání tepu
 2. aby zvládly počítat bazény
 3. abych si do nich mohla nahrát intervaly
 4. tréninkový deník
 5. aby byly pěkné!

Jako bonus uvítám

 • snímání tepu ze zápěstí
 • monitorování během celého dne
 • možnost spárování s telefonem

Nutno podotknout, že požadavek číslo 2 mi značně zkrouhnul možnosti. Dlouho jsem koukala po Garmin ForeRunner 35, jenomže! Neumí počítat bazény. Pokud si za tím stojí, musím se poohlédnout ve vyšších řadách hodinek. A nebo ne?

Možnosti

TomTom Spark 3

Nejsou nejhezčí, ale jsou nejlevnější a umí všechno, co potřebuji. S tím také souvisí to, že nemají nic navíc. A zlí jazykové tvrdí, že TomTom s jejich výrobou končí, takže už nebudou nové updaty.

Garmin Forerunner 735XT

Triatletí garminy. Jsou v celku pěkné a umí úplně všechno. I milion věcí, které by umět nemusely. Tep snímají ze zápěstí, spojí se s telefonem a pokud bych si někdy troufla na triatlon, tak umí všechny 3 sporty snímat během jednoho záznamu. Nejsou ale tak pěkné, abych je nosila imrvére.

Garmin VívoActive 3

Právě jsme se dostaly z oblasti vyloženě sporttesterů do oblasti extrémně pěkných hodinek, co mají funkce sporttesterů. Víva jsou fakt krásné hodinky. Hodně se podobají vlajkové lodi Garminů hodinkám Fenix 5, ale jsou menší a nejsou tolika nacpané něčím, co v podstatě vůbec nepotřebuji. Už jsem se zmínila, že jsou krásné? Zatím horký favorit, díky MARATONmámě za připomenutí 🙂

Garmin Fenix 5s

Jasně, že už jsem je u Deni na instagramu viděla. Krásné jsou, bazény počítat umí a umí toho ještě asi tak tisíckrát víc. Ale koukali jste se na cenovku? Bych musela prodat ledvinu :D.

Takže

Ve finále rozhodne, kolik budu ochotná vyplácnout. Přeci jen porovnávám TomTomy za 5 tisíc a Garminy v ceně od 7 a půl do 15. Už teď ale vím, že TomTomy bych rozhodně nenosila jako běžné hodinky. Na to se mi až moc nelíbí, jsou moc plastové, moc levné.

Jaké hodinky používáte vy? Co při jejich výběru rozhodlo?

2 komentáře

 • Deni

  Já mám Garmin Fenix 5s a v podstatě je nesundám z ruky. Když vyměním gumový pásek za ten semišový, hodí se i ke košili nebo k šatům, nejsou plastové a vypadají elegantně 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.