Běhání

Garmin Vívoactive 3 – část 1

Ach můj bože! Tak by se jednou větou dal shrnout celý článek.  Já ty hodinky milujuuu! No ale takhle úplně recenze nevypadá, že? Takže se podíváme trošku do hloubky, kliďánko si uvařte kafe a pohodlně se usaďte. Tohle bude delší.

Vzhled

Jsou krásné! Oproti hranatým předchůdcům jsou Vivoactive 3 hodinkami, které se nesundavají z ruky ani v práci, v divadle, na svatbách a večeřích s britskou královnou. Já mám bílou verzi a hodinky jsou skutečně elegantní, nosím je úplně všude a i když jsem před jejich objednáním byla k bílé barvě skeptická, dneska bych neměnila. Bála jsem se hlavně kvůli řemínku, protože se znám a jeden bílý pásek už jsem pěkně dorubala. Což mi teda připomíná, že bych si ho konečně měla nechat vyměnit. I když… je to teď ještě vůbec potřeba? Je teda pravda, že se mnou Garminy ještě nebyly u koní, ale i tak je pásek po třech týdnech nonstop nošení absolutně bez poskvrnky.

Když už jsem u toho pásku. Je strašně příjemný! Takový sametově hebký, nikde netlačí, neškrtí a je tak akorát dlouhý.

Malilinkaté mínus mají hodinky za lunetu. Jednou jsem se nevešla do dveří a klepla jimi o futra. A od té doby mám na jednom místě drobný škrábaneček. Nic, co by bylo na první pohled vidět, ale stejně mě to mrzí a mám strach, aby po delší době používání nebyly celé oprýskané. Jsem na ně sice extrémně opatrná, ale vím, jak často se při běhání sbírám ze země.

Ovládání

Ovládání je z 99% dotykové a naprosto intuitivní. Mezi obrazovkami přejíždíte pohybem nahoru a dolů, případně doprava. O krok zpět se vracíte přejetím doleva, což je super, protože jsem tak zvyklá z telefonu.

Hodinky mají jedno jediné tlačítko na boku (v rámci personalizace hodinek si můžete zvolit, na jaké ruce je budete nosit a na které straně tedy toto tlačítko bude umístěné), které slouží převážně k zapnutí hodinek, zapnutí, stopnutí nebo vypnutí aktivity nebo k přístupu do „kulatého“ menu. Z něj se dá uzamknout displej, vypnout bluetooth, zapnout hudba na telefonu nebo třeba zaplatit nákup (až budou naše banky podporovat NFC placení).

K posouvání mezi obrazovkami lze využít i postranní lištu, nicméně mě tenhle způsob absolutně nevyhovuje a tak jsem ho deaktivovala.

Výdrž baterky

Tady nemůžu vůbec nic vytknout, byla jsem zvyklá běhat s telefonem, jehož výdrž byla v zimě naprosto nulová. Hodinky mi po prvním zapnutí – přišly s 83% baterie – vydržely nabité 4 dny, zvládly by i dýl, ale při 10% jsem je šoupla na nabíječku. Tady musím zmínit, že jak jsem z nich byla nadšená, tak jsem si s nimi pořád musela hrát, dvakrát jsem po dobu 1 hodiny měla zapnutou aktivitu s gps a jednou jsem byla plavat.

Na druhé nabití jsem si s nimi už tolika nehrála, nastavila jsme si minimální jas a deaktivovala gesto pro rozsvícení displeje. Ten je totiž krásně čitelný i bez podsvícení. Hodinky se mnou odmakaly 4 běžecké tréninky a jeden plavecký a vydržely nabité celý týden.

Další testování probíhalo bez sportovních aktivit, hodinky zaznamenávaly pouze mou běžnou denní aktivitu – tedy počet kroků, vystoupaných pater, po celý den mi měřily tep a stress score. Tady jsem nadšená absolutně nejvíc, protože zmáknout na jedno nabití 10 dní se jen tak nevidí. Myslím, že kdybych vypnula notifikace z telefonu, tak by vydržely celé dva týdny. O používání jen ve funkci hodinek, tedy bez záznamu jakékoliv aktivity bych se nebála mluvit o měsíci, ale kdo z nás si koupí Garminy aby mu jen ukazovaly čas?

Za zmínku určitě stojí i rychlost nabíjení. Odhadem jsou z  nuly na sto nabity během hodiny, max hodiny a půl (neměřila jsem). Škoda jen, že mají naprosto atypickou zdířku, víc by mi vyhovovalo microUSB nebo jak se to jmenuje, nemusela bych řešit kabel navíc.

Tady bych se zastavila a dnešní část uzavřela, protože jinak by to byl román. Příště se podívám na zoubek aktivitám a celodennímu sledování aktivit.

Pokud vás zajímá něco konkrétního, dejte mi vědět do komentářů 😉

 

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.